Prvi Maj Toskana 3 noći 2023

Prvi Maj Toskana sa fakultativnim obilaskom Firence - Pize - Luke - Siene - San Điminjana

6 dana / 3 noći autobusom Toskana maj

169€

FIRENCA- Smeštena na reci Arno u regiji Toskana. Osnovali su je Rimljani u prvom veku pre nove ere. U Firenci su tokom renesanse živeli brojni poznati umetnici, Đoto, Leonardo da Vinči, Mikelanđelo, Donatelo, Botičeli…u ovom gradu je rodjen i Dante Aligijeri!

PIZA- Grad koji svi prepoznajemo po njegovom KRIVOM TORNJU…ali tu je i čuvena krstionica i mnoge druge znamenitosti na “polju čuda”…

LUKA-Za ovaj grad se moze reći da je jedan od najlepših gradova regije Toskana.

SIENA-Poznata turistička destinacija u regiji Kjanti, poznatoj po proizvodnji vrhovnih vina.

SAN ĐIMINJANO-Srednjovekovni grad koji je sačuvao duh 13. Veka i koga sa razlogom zovu “grad 100 tornjeva”

 

Termini putovanja

Cena aranžmana

Promo cena

28.04.2023 - 03.05.2023

209€

169€

-plaćanje se vrši u dinarskoj protivvrednosti po srednjem kursu Narodne banke Srbije  na dan plaćanja-

 

NAČIN PLAĆANJA:
- Gotovinsko plaćanje: 40% prilikom rezervacije, ostatak najkasnije 10 dana pre početka putovanja
- Plaćanje kreditnom karticom: Visa, Master, Maestro, Dina, (isti uslovi kao gotovina). Za korisnike kreditnih kartica Komercijalne banke mogućnost plaćanja na 6 rata bez kamate
- Preko računa: uz profakturu izdatu od strane TA ETA TOURS-a

CENA ARANŽMANA OBUHVATA:
-Vanlinijski prevoz autobusom (visokopodni ili dabldeker, audio, video opremljenosti, prosečne udobnosti, bez obuhvaćenih usluga pića, hrane i dr. tokom putovanja) na relaciji prema programu
-Smeštaj na bazi 3 noćenja u Montecatiniju sa doručkom u hotelu 3* ili 4* u 1/2 i 1/3 sobama
-Usluga predstavnika agencije/vodiča
-Troškove realizacije programa

CENA ARANŽMANA NE OBUHVATA:
- Turistička taksa( plaća se na licu mesta na recepciji hotela u Montecatiniju, hotel 3* 1 eur/danu, hotel 4* 1.60eur/danu)
- Individualne troškove putnika
- Doplata za 1/1 sobu 60 eura - isključivo na upit
- Medjunarodno zdravstveno osiguranje
- Fakultativne izlete:
-Firenca 25e / deca do 12 god. 10eur (u cenu izleta uključen prevoz do Firence i usluga lokalnog vodiča)
- Sijena i San Điminjano -30 eura/deca do 12 god. 15 eura (u cenu izleta uključene usluge vodiča i prevoz)
-Luka i Piza -25 eura/deca do 12 god. 15eura (u cenu izleta uključene usluge vodiča i prevoz)

 

 

 Toskana prvi Maj 2023

1.DAN -BEOGRAD
Skup putnika u 15:00h na parking Sava centra (savska strana), polazak u 15:30h. Noćna vožnja kroz Srbiju, Hrvatsku i Sloveniju sa kraćim usputnim zadržavanjima (pauze,granične formalnosti…)

2.DAN. - MONTECATINI TERME
Planirani dolazak u Montecatini Terme, čuvenu banju koja je proglašena delom svetske kulturne baštine 2021.god. Nalazi se u najlepšem delu Toskane.Po dolasku smeštaj u hotel. Slobodno vreme za odmor. U poslepodnevnim časovima krećemo u obilazak Montecatini Termi sa vodičem kako bi se upoznali sa sadržajem i radi lakšeg snalaženja za vreme boravka . Šetnju počinjemo glavom ulicom Corso Mateotti u kojoj se nalaze prodavnice, picerije, barovi i restorani i naravno naša preporuka gde da popijete odličan makijato i probate italijanske paste. Noćenje.

3.DAN. –MONTECATINI TERME – SIENA – SAN ĐIMINJANO
Doručak. Celodnevni fakultativni izlet ka srcu Toskane. Uživaćete u zanimljivoj priči našeg vodiča u toku vožnje do Siene, o toskanskim predelima I oblastima Kjanti poznatoj po proizvodnji vrhunskih vina. Po dolasku u Sijenu razgledanje grada sa lokalnim vodičem: Duomo – jedna od najlepših katedrala Italije znameniti trg “Il Campo“na kome se održava jedna od najživopisnijih gradskih fešti („Palio“), kontrade puža, pantere, akvile... Slobodno vreme do nastavka izleta za San Điminjano. Poseta srednjevekovnom gradiću San Điminjano koji je očuvao svoj srednjevekovni duh. Grad je poznat po tornjevima I zato nosi nadimak “Grad tornjeva”.Nakon razgledanja . Slobodno vreme. Povratak u Montekatini u predvečernjim časovima. Noćenje.

4.DAN. - MONTECATINI TERME – PISA-LUCCA
Doručak. Slobodno vreme ili fakultativni izlet u Pizu i Luku. Prvo ćemo posetiti Pizu. Po dolasku obilazak znamenitosti na čuvenom “Polju čuda”: Katedrala koja je podignuta u sjajnom fiorentinskom stilu i krivi toranj, jedan od najvoljenijih simbola Italije, zatim krstionica koja je i najveća u Italiji, I četvrti simbol Camposanto. Slobodno vreme. Nakon toga odlazak u jedan od najlepših gradova Toskane Luku. Po dolasku pešačko razgledanje grada. Obilazak Trga Napoleone, Amfiteatro i San Mikele, gradske katedrale Svetog Martina, rodne kuće Đakoma Pučinija koja je danas muzej. Slobodno vreme do povratka u Montecatini Terme. Povratak u predvečernjim časovima. Noćenje.

5.DAN. - MONTECATINI TERME - FIRENCA
Doručak. Napuštanje hotelskih soba. Pakovanje prtljaga u autobus.Slobodno vreme ili fakultativni obilazak grada renesanse,prestonice Toskane, Firence. To je jedan od najposećenijih gradova sveta, i njeno zlatno doba je bio period vladavine čuvene bankarske porodice Mediči. To je I razlog što Firenca danas uz Rim čuva najveće umetničko blago sveta. Po dolasku u Firencu razgledanje grada sa stručnim lokalnim vodičem. Obilazak: Piazza Santa Maria Novela, Piazza della Signoria, katedrala Santa Maria del Fiore, krstionik i Djotov zvonik, Danteova rodna kuća, Ponte Vechio, Palazzo Uffici. Na kraju razgledanja zamišljamo želju kod “porčelina”. Slobodno vreme. U predvečernjim časovima povratak u Montekatini Terme i nastavak puta za Srbiju.

6. DAN. - BEOGRAD Dolazak u Beograd u prepodnevnim časovima.

 

 

 

Prvi Maj Toskana  3 noći 2023

 

OPISI I LOKACIJA HOTELA:
Putnici će biti smešteni u navedenim ili sličnim hotelima na osnovu raspoloživosti. Potpisivanjem Ugovora o putovanju stranka prihvata svaki hotel odgovarajuće kategorizacije i opisa navedenog u Programu putovanja. Organizator odmah po zvaničnoj potvrdi rezervacije od strane partnera, obaveštava putnike o nazivu hotela putem sajta www.etaturs.rs.

Naziv i opis smeštaja:

 Hotel Maestoso 3* hotelmaestoso.it Hotel se nalazi nedaleko od centra Montekatinija, u mirnom delu grada. Hotel ima  restoran, bar, bazen. Svaka soba ima tus/WC, fen za kosu, TV.

Hotel Nuovo Savi https://www.hotelnuovosavi.com/  Smešten na glavnoj ulici za trgovinu Corso Giacomo Matteotti u banji Montekatini. Hotel ima restoran, bar, bazen. Svaka soba ima tus/WC, fen za kosu, TV.

Hotel Montebello 3* hotelmontebello.it Hotel Montebello se nalazi na 5 minuta šetnje od spa centra Terme di Montecatini. Sobe u hotelu Montebello su svetle i funkcionalne i sadrže satelitsku televiziju i klima-uređaj. Svaka soba uključuje kupatilo sa pločicama, opremljeno fenom za kosu i toaletnim priborom, a pojedine uključuju i balkon. Doručak je kontinentalni na bazi švedskog stola.

Hotel Piccadilly 3* - http://www.piccadillyhotel.com/
Hotel se nalazi u centralnom delu Montekatinija. Hotel ima restoran, recepciju.
Svaka soba ima tus/WC, TV. Doručak kontinentalni.

 

 

NAPOMENE U VEZI SMEŠTAJA:
• U smeštajne objekte se ulazi prvog dana boravka od 15:00 časova (postoji mogućnost ranijeg ulaska), a napuštaju se poslednjeg dana boravka do 09:00 časova.
• Opisi smeštajnih objekata su informativnog karaktera. Za eventualna odstupanja i kvalitet usluge u okviru smeštajnih objekata, organizator putovanja ne snosi odgovornost, jer to isključivo zavisi od smeštajnih objekata.
• U pojedinim smeštajnim objektima treći i četvrti ležaj mogu biti pomoćni. Dimenzija i izlged pomoćnog ležaja zavise od smeštajnih objekata, može biti sofa na razvlačenje, ali je uglavnom manjih dimenzija u odnosu na standardni ležaj.
• Organizator putovanja ne može da utiče na razmeštaj po sobama, jer to isključivo zavisi od recepcije smeštajnog objekta.
• Putnik je dužan da poštuje pravila smeštajnog objekta i sam snosi odgovornost usled sankcionisanja od strane osoblja.
• Organizator putovanja, zadržava pravo rasporeda po sobama, u skladu sa strukturom soba smeštajnog objekta. Ukoliko postoji mogućnost u datom momentu u smeštajnom objektu, putnici će dobiti vrstu kreveta (bračni, razdvojeni) po želji, sobe jednu do druge, na istom spratu itd. Agencija se trudi da izađe u susret željama putnika, no često ovakve stvari nisu izvodljive – te ih ne možemo garantovati.

VAŽNE NAPOMENE:
NE POSTOJI MOGUĆNOST ODABIRA SEDIŠTA Agencija pravi raspored sedenja , uzimajući u obzir starija lica , porodice sa malom decom, trudnice kao i vreme uplate. Potpisivanjem ugovora putnik je dužan da prihvati mesto u autobusu koje mu dodeli agencija. Naknadne izmene nisu moguće.
Dozvoljeni prtljag jeste 1 putna torba čija dimenzija – dužina + širina + visina ne prelazi 158cm. Maksimalna težina prtljaga je 20 kg.
Cene fakultativnih izleta su podlložne promenama u zavisnosti od broja prijavljenih putnika. Neophodan minimum za izvođenje fakultativnih izleta je 30 putnika. U slučaju manjeg broja prijavljenih putnika cena fakultative podložna je promeni prema uslovima lokalne agencije ino - partnera, organizator izleta tj. Ino - partner zadržava pravo ponuditi korigovane, više cene u odnosu na zainteresovani broj putnika koje isti nisu u obavezi da prihvate, te se organizator ne može smatrati odgovornim za fakultativne izlete. Prema pravilima organizatora fakultativnih izleta ( ino-partnera) naknadno odustajanje već prijavljenih putnika ne podleže povraćaju uplaćenih sredstava.
Putnik koji svojim neadekvatnim ponašanjem uznemirava druge putnike, ometa vozače i pratioca u poslu ili ugrožava realizaciju programa putovanja, biće odmah isključen sa putovanja i sva odgovornost prelazi na njega bez prava na žalbu i povraćaj novca. Agencija zadržava pravo krivičnog gonjenja nesavesnog putnika usled gore navedenih okolnosti.
Putnik je dužan da poštuje satnicu određenu od strane predstavnika agencije na putovanju, u suprotnom predstavnik agencije ima pravo da putnika isključi sa putovanja.
Dužina trajanja slobodnog vremena za individualne aktivnosti tokom programa putovanja zavisi od objektivnih okolnosti (npr. dužine trajanja obilaska, termina polaska...)
Putnici koji imaju za cilj putovanja i posetu pojedinim institucujama, savetujemo da se putem internet informišu o radnom vremenu istih kao i o tome da li je potrebna rezervacija termina za posetu.
Predviđeni raspored privremenog zaustavljanja: zaustavljanje radi usputnih odmora predviđeno je na svakih 3-4 sata vožnje na usputnim stajalištima, a u zavisnosti od raspoloživosti kapaciteta stajališta i uslova na putu agencija određuje mesta za pauzu i dužinu iste. U turističikim autobusima nije moguća upotreba toaleta, putnici mogu u skladu sa programom putovanja na pauzama koje se prave ( u zavisnosti od lokacije i opremljenosti benzinske stanice) istu iskoristiti za upotrebu toaleta.
Organizator putovanja zadržava pravo promene sadržaja programa putovanja usled nepredviđenih objektivnih okolnosti (npr. gužva na granicama, gužva u saobraćaju, zatvaranje nekog od lokaliteta, radovi na putu….
Za sve ove slučajeve, ukoliko na strani putnika dođe do bilo kakve štete i/ili nepredviđenih troškova usled nepoštovanja navedenih uputstava i napomena, organizator putovanja ne snosi odgovornost već celokupan iznos štete i/ili dodatnih troškova snosi putnik.
Potpisnik ugovora o putovanju ili predstavnici grupe putnika obavezni su da sve putnike upoznaju sa ugovorenim programom putovanja, uslovima plaćanja i osiguranja, kao i Opštim uslovima putovanja organizatora putovanja. Od momenta prijavljivanja, stvaraju se administrativni troškovi organizatora putovanja. Agencija travel zadržava pravo da propiše i drugačije uslove plaćanja za pojedine promotivne ponude, kao i za zaposlene u firmama sa kojima zaključi poseban ugovor.
Organizator zadržava pravo da putem PROMOCIJA i LAST MINUTE ponuda proda svoje slobodne kapacitete po cenama koje su drugačije od onih u cenovniku. Stranke koje su uplatile aranžman po cenama objavljenim u redovnom cenovniku nemaju pravo da potražuju nadoknadu na ime razlike u ceni.
Maloletni putnici prilikom putovanja moraju imati overenu saglasnost roditelja na punoletno lice –pratioca.
Agencija ne snosi odgovornost za neispravnost pasoša ili vize, niti je odgovorna ukoliko pogranične ili imigracione vlasti ne odobre ulazak, tranzit ili dalji boravak putnika. Posledice gubitka ili krađe pasoša tokom putovanja, kao i troškove izdavanja nove putne isprave snosi putnik. U slučaju plaćenog putovanja koje nije realizovano usled neispravnosti putne isprave ili gubitka tokom trajanja programa putovanja, putnik nema pravo na refundaciju i snosi svu odgovornost.
Pogranične službe prilikom pasoške kontrole mogu zatražiti od putnika da pokaže novčana sredstva (kartice , gotovina…), kao i međunarodno zdravstveno osiguranje.
Preporuka je, da se putnici sa novim crvenim pasošima, informišu o uslovima ulaska u zemlje Evropske unije (potrebna novčana sredstva za boravak, zdravstveno osiguranje, potvrde o smeštaju ...) na web-stranici Delegacije Evropske unije u Srbiji www.europa.rs ili u ambasadi ili konzulatu zemlje u koju putuju. Agencija ne snosi odgovornost u slučaju da pogranične vlasti onemoguće putniku ulaz na teritoriju Evropske unije.
U slučaju uvođenja viza za državljane Republike Srbije, svi putnici su u obavezi da organizatoru dostave na vreme potrebnu dokumentaciju, a o uslovima i plaćanju viziranja će naknadno biti obavešteni.
Proveriti 2 dana pre putovanja tačno vreme i mesto polaska autobusa.
Putnici koji nisu državljani Srbije obavezni su da se sami upoznaju sa viznim režimom zemlje u koju putuju i kroz koje putuju. Za državljane Srbije ne postoji vizni režim za navedene zemlje u program.
U slučaju promena na monetarnom tržištu ili nedovoljnog broja prijavljenih putnika, agencija zadržava pravo korekcije cena, izmene programa ili otkaza putovanja najkasnije 5 dana pre početka putovanja.
Agencija ne snosi odgovornost za sve informacije date usmenim ili elektronskim putem, validan je samo pisani program putovanja istaknut u prostorijama agencije.

Aranžman je rađen na bazi minimum 65 prijavljenih putnika.
UZ OVAJ PROGRAM VAZE OPSTI USLOVI ORGANIZOVANJA PUTOVANJA AGENCIJE
ETA TOURS OTP 119/2021 kat A od 13.10.2021.
ETA TOURS je osiguran polisom osiguranja od odgovornosti turističkih agencija za slučaj insolventnosti i odgovornosti za slučaj štete nanete putniku br. 470000054047 od 01.10.2022. do 01.10.2023., osiguravača TRIGLAV OSIGURANJE A.D.O Beograd. Visina depozita 2000€.

Cenovnik br. 1 od 03.02.2023
EG-12/2023

 

 

 

Znamenitosti Firence Ovo je grad u koji obavezno treba da se ode bar jednom u životu, a znamenitosti Firence...
Znamenitosti Firence
Letovanje u Toskani   Letovanje u Toskani je nešto što domaći turisti nemaju prilike...
Letovanje u Toskani
TIRAMISU Panetone, Panna cotta, Krostata,Bacci di Perugia sve su to poznate italijanske poslastice, medjutim ni...
Italija Putovanje Zanimljivosti
Osetite čari i doživite  bajkovite boje magične Toskana sa Eta tursom... Čempresi, ukus vina i maslina,...
Putovanje u Toskanu

 

Pozovite